Kıvırcık Saçlı Olmak İsteyen Kadınların Anlaşılmayan Yönleri

Son zamanlarda ünlenen güpgür kıvırcık saçlara sahip iki kız kardeşin de ünlenene kadar bu saçlardan nefret etiklerini biliyoruz. Oysa düz saçlı kadınlar onları daha da havalı  buluyorlar. Kıvırcık saçlı kadınlar ne kadar zor olduğunu bildikleri için bu hayranlığa mana veremeseler de kız kardeşlerin çektikleri çileleri iyi anlıyorlardır. Şimdi ünlenmeleri ile beraber kıymetlenen saçları bir zamanlar kendilerinden nefret etmelerinin sebebiymiş. İşte bakın neden:
 

1. Kestirmek mi kestirmemek mi işte bütün mesele bu!

Kestirseniz bir derttir çünkü şekil veremezsiniz, bunaldığınızda toplayamazsınız, düzleştirmeye kalksanız da kabarır. Kestirmeseniz de şekil vermekte zorlanırsınız ve bu sefer de düzleştirmek için insan üstü bir çabaya sahip olmanız gerekir. Bu kadar saçı nereye koyacağınıza bir türlü karar veremezsiniz.
 

2. Üstlerden seyrek altlardan yoğun!

Saçlarınızın her zaman gür durduğunu iddia edip sizi kıskanan düz saçlılar bunu genel görünümünüze bakarak söylerler ancak siz bilirsiniz ki dikkatli baksalar bu sadece bir göz yanılmasıdır. Ve insanların bunu fark etmemeleri için adeta dua edersiniz. Çünkü kabarık gözüken saçlarınız olsa da aslında saç dipleriniz resmen açıktır ve bu da oldukça tuhaf bir görüntü oluşturur.
 

3. Aman saçım ıslanmasın!

Yağmur, nem gibi doğal koşullara asla maruz kalmak istemezsiniz. Çünkü saatlerce çaba harcayarak sakinleştirdiğiniz saçlarınız bir anda kabarık ve tiftik tiftik bir görünüm alır. Artık her şey için çok geçtir bir daha da düzelmez o saç.
 

4. Ve diğer etmenler!

‘Aaa saçların ne güzel olmuş’ diyerek saçınızı incelemeye girişen arkadaşlardan tutun rüzgara kadar hayattaki her şey yapılı saçlarınızı mahvetmek için var olmuştur adeta. Siz öylece durmaları için kafanızı bile kıpırdatmazken herhangi bir dış etmen gelip derhal saçınızı bozabilir.
 

5. Bozulmanın bile bir adabı var.

Tabi ki normal saçlar için! Çünkü siz, saçlarınızın tamamı bozulsa dua edeceğiniz bir sürü halde kalabilirsiniz. Örneğin düzleştirdiğiniz saçınızın arasından birkaç asi saçın kendi kendine eski hallerine dönme çabası ya da bir dış etmenle bağımsızlıklarını ilan etmeleri sizi çıldırtır. Artık yeniden şekil de almazlar ve siz yapılı mı özensiz mi olduğu anlaşılamayan saç stilinizle dolaşmak zorunda kalırsınız.
 

6. Kendinizi müzeye koymak istersiniz.

Çünkü saçınız her zaman dikkat unsurudur. Yakın arkadaşlarınızdan tutun ilk tanıştığınız kişiye kadar illa o saça dokunulacak, illa o bukleler birkaç kez çekilip bırakılacaktır. Sinirli ve gergin gözükmeyi göze alarak bir kaç baş hamlesiyle savuşturmayı deneseniz de o saçlara dokunmaya çalışmaya devam edilecektir.
 

7. Mary Antoniette

Kıvırcıklar, bari buklelerim güzel dursun diyerek buklelerinizi yeniden şekillendirmeye çalıştığınızda,  Fransız dağlarında eskiden koyun otlatan çoban kız karakterlerine ya da Mozart saçlarına sahip olma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu kadar çabuk bukleleşen saçları ise daha sade bir görünüm elde etmek için açmak ise o kadar kolay olmayacaktır. Saçınızı toplamak zorunda kalırsınız.
 

8. Saçlarını açsana!

Genellikle at kuyruğu hayatınızı kurtarır. Saçlarınızla uğraşamadığınızda size zaman kazandırır. Ancak o saçların açılmasını isteyen ve açıldığında daha güzel gözükeceklerine inananlar bir türlü bitmez. ‘Çok kabarıyor, bozmayayım şimdi kem küm’ deseniz de pek laf anlamayan bu kıvırcık saç meraklı arkadaşlara şov yaparsanız aslında şoka girecekler, ancak ‘aa ne güzel’ diyeceklerdir. Seslerindeki hüsranı anlamanıza mı saçınızı bozduğunuza mı daha çok üzüleceğinize şaşırırsınız.
 

9. Böcekler, tokalar ve daha neler neler…

Saçlarınızın arasında kaybolup gidenler arasında en bilindikleri bunlardır.
 

10. Son tarak bükücü

Taraklarınız eğilir, bükülür ve kırılır. Buna çare yoktur çünkü o saçlar  kadar zor taranır ki!
 

11. Aslında saçımı kestirdim!

Saçınıza model kestirseniz de bu model hiçbir zaman belli olmaz. Bunu da insanlara anlatmak pek kolay olmaz tabi.
 

12. Saçların senin mi?

Bu tuhaf soru bu kadar kıvırmak için ne yaptığınız öğrenmek isteyenler tarafından sorulur. Bir şey kullanmıyor olmanız ise onları sinirlendirir. Bir de yalan söylüyormuş muamelesi görürsünüz.
 

13. Kurutma sorunu

Bir de o saçların hangi katmanına ulaşıp hangi katmanı kurutmanız gerektiği vardır ki sizin için ayrı bir derttir. Kurutsanız şekil almaz, kurutmasanız da almaz. Yıkasanız almaz, yıkamasanız yağlanır bukleleriniz olduğu yerde durur, istediğiniz şekli almaz. Yani aslında kıvırcık saçlı olmak çok zordur ve nesine özenilir hiç anlamazsınız.
 

14. Günler öncesinden taktığınız bir tokayı saçınızın içerisinde olmadık zamanlarda bulabilirsiniz.

Saçlarınızın içi adeta bir gizli kutu gibi gelebilir.
 

15. İsminiz bir süre sonra Saç kremi canavarına çıkar. Çünkü daha şampuan bitmeden kutu kutu krem bitirmişsinizdir.

16. Herkes saçınız hakkında bir yorumda bulunur.

Genellikle bu yorumlar size gülünç gelebilir.
 

17. Etrafınızda ki insanlar saçlarını kıvırcık yapmak adına onlarca ürün kullanırlar, sizinse hiç bir şey yapmanıza gerek kalmaz.

18. Sıradan modellerin dışına çıkmak sizin için büyük bir hayal kırıklığıdır.

19. Saçlarınız kabardığında kendinizi çaresiz hissederek etrafa melül melül bakarsınız.

20. Öylesine saçlarınızı karıştırdığınızda mükemmel sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

21. Duştan sonra tarayıp kurutmak büyük bir işkencedir.

22. Evde öylesine yapılan saç her zaman için daha güzel olur. Dışarı çıkmaya karar verdiğiniz an o beğendiğiniz modeli yapmak imkânsızdır.

23. Saçlarınız gözünüzün önünü kapattığı dönemler oldukça fazladır ve bu durum can sıkabilir.

1 oy
0 oy
0 oy
1 oy
0 oy
2 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!