Hayatı Sevmeye Dair İpuçları

Sevgi dolu hayat, daha mutlu ve daha sağlıklı bir hayata sahip olmak için yapabileceğiniz en önemli değişikliklerden biridir. Hayatı sevmek, hiç üzülmeyeceğiniz veya zor zamanlar geçirmeyeceğiniz anlamına gelmez ancak hayatı her haliyle sevmeniz zaman zaman zorlaşan işlerle başa çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

Yapılabilecek en büyük değişikliklerden biri, her durumun sonucunu kontrol etmeye çalışmaktır. Kontrol edebileceğiniz tek şeyin bir duruma tepkiniz olduğunu fark edersiniz, nadiren (eğer varsa) durumu kontrol edebilirsin. Kontrol ihtiyacı korkudan kaynaklanır ve eğer bir korku yerinden hareket ediyorsanız, hayatı sevmiyorsunuz demektir.

Esnek ol. Bu, vücudunuzu lastik gibi bir şekle çevirebileceğiniz anlamına gelmez, farklı olasılıklara açık olduğunuz anlamına gelir.

Bencil olmak. Her zaman başkalarını düşünmek hayatını sevmek ve yaşamaktır. Yapmak istediğin şeyi yap, bu hayat senin ve sen yaşaman gerekiyor.

Sorunlarınla yüzleş. Herkesin büyük ya da küçük sorunları var. Onları görmezden gelmek ya da bunlardan kaçınmak, sadece onların hayatınızı ele geçirene kadar daha büyük getirir. Onlarla yüz yüze gelmek zorunda değilsiniz, fakat beklemek yerine ortaya çıkan şeylerle uğraşmak, uzun vadede yaşamınızı sevme becerinize yardımcı olacaktır, çünkü sorunlar oluşmayacaktır.

Gülmek. İnsanlar her zaman kahkahaların en iyi ilaç olduğunu ve garip bir şekilde yeterli olduğunu, sağlığınıza ve ruh halinize yardımcı olabilecek bir şey olduğunu söylüyorlar. Gülme eylemi kan akışınızı artırmanıza yardımcı olur, bağışıklık oranınızı artırır, rahatlama ve uykuya yardımcı olur. Kan şekeri seviyelerinin düşürülmesine bile yardımcı olabilir.

Sağlığınızı koruyun. Grip veya hatta çok kötü bir soğuk algınlığı olduğunda hayatı sevmek gerçekten zor olabilir. Sağlığınızı korumak için elinizden gelen her şeyi yapmak, hayata karşı tutumunuza yardımcı olacaktır.

Sevdiğiniz şeyleri pratik yapın. Keyif aldığınız bir şeyi yapmak için her gün zaman ayırın. Bazı günler küçük bir şey olabilir, sıcak bir duş almak gibi. Diğer günler ise kendinize güzel yemekler yapın veya arkadaşlarınızla yemeğe çıkın.

Şarkı söyle. Şarkı söyleme, özellikle bir grupta, bizi iyi ve mutlu hissettiren ve stresi azaltmaya yardımcı olan kimyasallar (endorfinler ve oksitosin) salgılar. Grup şarkıları, kendinizi güvende hissetmenize ve depresyon ve yalnızlığı hafifletmenize yardımcı olacaktır.

Kendiniz için ulaşılabilir hedefler belirleyin. Büyük, uzun vadeli hedefler belirleyip çalışabilirsiniz, ancak daha hızlı başarabileceğiniz küçük hedefler belirlediğinizde bu kendinizi başarılı hissetmenize yardımcı olacak ve size bir şeyleri gerçekleştireceğini hatırlatacaktır.

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!