Doğuştan Yazar Olan Kişilerin Şiirsel İşaretleri

Kalem ve kağıdı her zaman yanında olan yazarlarımızı anlatan kısa ve öz maddelerle sizleri baş başa bırakıyoruz.

 

1. Kalem , kağıt her zaman yanındadır. Nerede olursan ol ‘ne olur ne olmaz bir şeyler yazarım’ duygusu peşini asla bırakmaz ve küçük de olsa bir defter, bir kağıt parçasını yanında taşımana, telefonunun not defterini kısa yol kısmında tutmana sebep olur.

2. Muhtemelen konularına göre ayırdığın bir sürü defterin vardır ya da tek defterde neler neler vardır!

3. Kitaplar elbette ki en yakın dostundur.

4. İnsanların sıradan bulduğu gündelik hayattan kesitlerde bile anlatılacak bir yan bulursun. Sıradan olayları, insanları kendine özgü bir dille insanlara ya da kağıtlara aktarmak en sevdiğin hobilerinden.

5. Belki de sıradanlık ve sadelik değil de hayalgücü ya da fanteziler seni ilgilendiriyor. Bunları hayatın içerisinden bile çekip çıkarıp yepyeni bir dünya yaratmak senin için işten bile değil. Bu hayaller ve fikirler üzerinde saatlerce oynamaktan ve düşünmekten de hiç sıkılmıyorsun.

6. Paranı elinde olmadan kitaplara, defterlere harcıyorsun. Kağıtlar, defterler, kalemler havada uçuşurken sen yine de bir yenisi olmadan eve dönemeyeceğini düşünüyorsun. Bütçeni bile zorlayacak düzeyde bir aşk!

7. Kült yazarların kitaplarını sadece bilmek için değil sindire sindire okuyorsun. Kendi kendine satır aralarında durup düşünmek, yeni şeyler keşfetmek en büyük zevklerinden.

8. Evinin en önemli köşeleri yazı yazıp okuyabileceğin mekanlardır. Kütüphaneler de vazgeçilmez aksesuarların.

9. Kendi günlük yaşamını bile yazmak sana inanılmaz rahatlık veriyor. Problemlerin yazmadan küçülmüyor, sevinçlerini yazmadan tam olarak paylaşmış hissedemiyorsun. Her şey yazarak senin için daha berrak. Daha anlaşılır. Çözümlere de yazarak ulaşıyorsun. Ve konu ne olursa olsun yazmaya başladın mı sen bile kendini durduramıyorsun.

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!