Azimle Diyete Başlayan Kadınların Ortak Yönleri

Kimsenin ne dediğine aldırmayan, çevreden gelen olumsuz yorumlara kulaklarını tıkamasını bilen kadındır pazartesi diyete başlayabilen kadın. Kafasına koyduğunu yapan, hayallerindeki görüntüye koşan kadındır pazartesi diyete başlayabilen kadın. Üşengeçlik yapmayan, içindeki o ‘amaan haftaya başlarsın’ sesine kanmayan kadındır pazartesi diyete başlayabilen kadın. Pazartesi diyete başlayan kadın o diyetin sonundaki büyük zafere ulaşan kadındır. Heey millet dikkat bu kadın diyete başlıyorum demekle kalmayıp, pazartesi diyete başlayan kadın her şeyi başarabilecek potansiyeline sahip kadındır. Saygılar!

Şuraya pazartesi diyete başlayan kadınla alakalı birkaç bir şey bırakalım belki sizin de heves etmenizi sağlar..

1. Yaptıkları işin hakkını vererek yapan; hırslı, iradeli ve planlı kadınlardır.

Bir kere kafaya konmuştur, o kilolar verilecektir. Hatta önündeki bilmem kaç ayın bile planı çıkarılmış dahi olabilir: şu hafta protein ağırlıklı beslenmeli, şu hafta spor daha fazla yapmalıyım.. Hele birde diyete girdiği etrafınca duyulduysa hırs yapılmıştır, artık o fazla yağların kaçışı yoktur. 
 

2. Aynı zamanda oldukça inatçıdırlar!

Pes etmek nedir bilmezle, aklındaki şey oluncaya kadar tam gaz ileri! Ee birçok mutlu sonlarını bu inatçı ruhlarına borçludurlar zaten.
 

3. Sağlam bir psikolojiye ve dayanıklı bir ruh haline sahiptirler.

Karşısında arkadaşları binbir çeşit tatlıları, bol tereyağlı iskenderleri götürürken ‘O’ tabak dolusu yeşillik tüketebiliyorsa; evet, ben o psikolojinin önünde ceketimi iliklerim. Bu bünye daha neleri kaldırabilir gerisini siz düşünün.
 

4. Yemek için yaşamaz, yaşamak için yerler!

Zaten sağlıklı, istediği gibi güzel bir vücut ile yaşamak için başlamadı mı bu diyete??
 

5. İyi birer yönetici ve mükemmel birer anne olmaları kaçınılmazdır.

Kadınlar iyi bilir pazartesi diyete başlayıp salı günü de onu devam ettirebilmenin zorluğunu. Kendi hayatına böle devrimler yapabilen bir kadın, işte neler yapmaz. Kendi iç sesine söz geçiren bir kadın çocuğuna mı söz geçiremeyecek?? Ona mı öğretemeyecek iyi ile kötüyü??
 

6. Klişeleri yerle bir ederler. Yarın kesin diyete başlıyorumcularla işleri bile olmaz.

Diyete pazartesi başlayıp, birde devamını getirmeleriyle fark yaratmışlardır zaten, fakat onlar çevrelerinde söylediklerini yapamayanları da pek görmek istemezler aslında. Çünkü bu kadınlar dediklerinin arkasında duran, tabiri caizse tükürdüğünü yalamayanlar grubuna dahildir.
 

7. Kendilerine olan özgüvenleri tamdır!

‘Birçoğunuzun yapamadığı şeyi yaptım bırakın da kendime güveneyim, hele birde fazla kilolardan kurtulunca siz beni görün’ dediklerini duyar gibiyiz.
 

8. Seveni de çoktur sevmeyeni de… Başarıları sonucu saygı görseler de içten içe kıskanılırlar.

Tanısak da tanımasak da bir yerlerde kilo verebilen birilerini duyduğumuz zaman kendimizi bir garip hissetmez miyiz? İşte kıskançlıktır bunun dilde karşılığı. Çünkü o başardı, sen başaramadın.

9. Kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü kadınlardır.

Etrafındakilerin söylediklerine kulak asmıyorlarsa, aslında bu durum pek de desteğe ihtiyaçları olmadığını gösterir. Kolay kolay eyvallah etmezler kimseye.
 

10. Ayrıca oldukça enerjiklerdir.

Kıpır kıpırdırlar, ele avuca sığmayanlardan. Yani kilo vermek için hareket tabi lazım, spor falan 
 

11. Mutlu kadınlardır. Çünkü küçük şeylerle mutlu olurlar.

Rejimde olan biri nasıl mutlu olabilir demeyin, bu kadınlarımız mutlu çünkü. Siz porsiyonlar dolusu tatlı yerken bile hoşnutsuzken; diyete başlayabilen bu kadınlarımız, flash bellek boyutundaki bitter çikolata ile mutlu olabiliyorlar. Hatta kendisinden gülücükler bekleyen; sevgilisini, kocasını, çocuğunu mutlu ediyor.
 

12. Mutluluğu başkalarında değil kendilerinde bulan kadınlardır.

Mutluluğu başkalarında aramış olsalardı nutella sahibiyle evlenmiş olurlardı. 
 

13. Ee mutlu oldukça da etrafa saçtıkları pozitif enerji kaçınılmazdır.

Başlamak başarmanın yarısıdır ya hani, başarmış olmanın keyfiyle daha bir pozitif olurlar. Ve çevrelerindeki insanları da bu pozitif enerjileri ile sararlar.
 

14. Güler yüzlü ve neşelidirler. Adeta ışık saçarlar.

Işıl ışıldırlar, her ortamda fark edilirler. Karşısındaki insanın karamsar havasını dahi sıfırlayabilirler. Onlarla konuştukça nasıl olduğunu anlamadan sizde neşelenirsiniz. Çünkü onlarda olumsuzluklara yer yoktur. Yapamazsın, edemezsin yoktur..
 

15. Bu kadınlar nerede duracaklarını da çok iyi bilirler.

Mantıklı davranırlar, sınırları zorlamazlar. Ölçüp, tartmış bir matematiğini yapmıştır bile.
 

16. Olumsuzluklara sırt çeviren akıllı kadınlardır.

Böyle olmasaydı, o diyete başladığı büyük pazartesi her şey başlamadan bitmiş olurdu. Bu kadınlarımızın lügatında –ma –me olumsuzluk eki yoktur. Ona olumsuzluklarla yaklaşanlara da sadece gülümser.
 

17. Eğer onlara zarar veriyorsa, sevdiği şeylerden kolaylıkla vezgeçebilirler.

Gece yarısı gelen çikilota krizlerine ‘elvada’ demiş, pastanelerin yolunu hafızasından silmiş biri daha başka nelerden vazgeçebilirki? Vazgeçilmez diye bir şey yoktur, sizi tarihin tozlu sayfalarına gömer de haberiniz olmaz ?
 

18. Ne olursa olsun tedbiri elden bırakmazlar.

Çoğu zaman kontrol altındadır herşey, fakat yetkileri dışında gelişen bir sürprize karşı da kıyıda köşede bir planları vardır. Ara öğünlerinde kaç tane badem yiyeceği hesap eden kadın ekstra şeyler için mi tedbir almayacak, güldürmeyin yahu!
 

19. Son olarak, hatalarından ders almayı bilirler.

‘Daha önce yedim yedim şiştim, ama bundan sonra yok o kadar yemek’ diyerek eskiye dönük muhakeme yaparlar. Şaka bir yana herkesin beceremediği rejim işinden sağ salim çıkabilmek büyük başarıdır ve stresli rejim süresince çok şey öğrenmişlerdir.

Tüm ‘pazartesi rejime başlarım’ diyen kadınlarımızın (buna -her nekadar inanmasam da- erkeklerimizin de diye eklemek istiyorum) ders çıkarması dileğiyle..
 


#diyet, #kadın, #pazartesi, #heves, #psikoloji, #ders, #rejim, #Ara öğün, #Gece yarısı, #lügat, #Işık, #Pozitif, #Mutlu Kadın, #Özgüven, #Anne, #Yönetici, #Mükemmel, #Yemek, #Pes etmek, #Inatçı, #Hırslı, #Iradeli, #Planlı, #Üşengeç, #hayal

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!