Arkadaş Grubu Arasında En Geç Adet Olanların Ruh Halleri

Kadınlar için regl olma (adet görme) ile ergenlik sürecinin başladığı kabul edilir. Birçok genç kız arasında erken regl olma durumu rekabete dönüşen bir olay haline gelir. Arkadaş grubu içinde en geç regl olan ya da ergenliğe en geç giren kişi sanki bir şeyler kaçırıyormuş gibi kabul edilir. Peki en geç regl olanların yakından bildiği durumlar nelerdir?
 

 

1. Ortaokulda iken arkadaşların ped istediği zaman ne işe yaradığını dahi bilmemek. Kendini çaresiz ya da işe yaramaz biri gibi hissetmek.

2. Neden ergenliğe girmediği neden bu kadar geç kaldığını bilmek istercesine endişe içinde ergenlik dönemine dair internetten ya da kitaplardan araştırmalar yapmak.

3. İnternette geç ergenliğe dair sorulan sorulara kendince yanıtlar aramaya çalışmak, çıkarımlar yapmak.

4. Arkadaş grubu içinde senin gibi henüz regl olmayanlar da regl olmaya başladığında kendini ihanete uğramış gibi çaresiz hissetmek.

5. Regl olmak, ergenliğe girmek için kendince kuruntular yapmak, dualar etmek.

TİP 1 DİYABETİ

Bu tip diyabet aileden gelen bir durumla görülmesi söz konusudur. Hücrelerimizde bulunan genetik kodlamalarla kişisel özelliklerimiz kadar bazı hastalıklar da nesilden nesile geçer. İşte bu geçişi yapan genlerimizde eğer diyabet hastalığına yatkınlık varsa bu, çocuklarımıza veya torunlarımıza geçecektir Ancak bu genetik özelliği taşıyan insanlar mutlaka şeker hastalığına yakalanacak diye bir şey yoktur. Pek çok kez bu özellik gizli kalır ve kişi hiç hastalanmadan yaşamını sürdürür. Öte yandan kendisinde bulunan diyabet hastalığına yatkınlık özelliğini çocuklarına taşır. Onlarda bu hastalık görülmeyebilir ve bu taşıyıcılık böyle gizlice sürer gider.

Bu durumu incelediğimizde ortaya bazı sonuçlar çıkıyor. Yani tip 1 diyabeti ortaya çıkması için sadece genetik yatkınlık konusu yetmez. Başka faktörlerde vardır. Bunlar; her türlü bulaşıcı hastalıklar. Gebelik veya hipertroid, kortisol ya da büyüme hormonu fazlalığı gibi hormonal değişikliklerin söz konusu olduğu durumlardır. Aşırı beslenmede bu tip diyabetin ortaya çıkmasında etkilidir.

6. Son noktaya gelerek artık hiç regl olmayacağına inanıp kendini tıbben sorunlu bir kişi gibi ilan etmek ve gizemli tıbbi olayları araştırıp benzerlikler aramak.

7. Her olasılığa karşı önlem olarak rengarenk ped koleksiyonu yapmak.

8. Özellikle gıda alışverişine çıkmadan önce karnınızı bir güzel doyurun, kahvenizi için. Aç karnına alışverişe çıkmak, sizleri, yeteceğinden fazla hatta tüketemeyeceğiniz gıda ürünlerini satın almaya itebilir.

9. Arkadaşların arasında beyaz pantolonunu içi rahat bir biçimde giyen tek kişi olmak ve bunun hüzünlü mutluluğu.

10. Ergenlik dönemin ile ilgili bilgisi olmayanlara regl olduğuna dair yalanlar söylemek.

11. Regl olan arkadaşların beden derslerini ya da spor antrenmanlarını ertelerken senin tüm bunları erteleyecek bahanenin olmayışı.

12. Bazen karnının ağrıdığını hissedip regl olacakmışçasına ped kullanmak.

13. İç çamaşırında kana benzeyen bir leke gördüğünde regl belirtileri ile karşılaştırıp sevinçten havalara uçmak.

14. Yanlış alarm olduğunu görünce üzüntüden kahrolmak.

15. Regl olmadan genç bir kadın olamayacağını düşünmek ve bunu kendine sürekli anımsatmak.

16. Sonunda regl olduğun zaman kendini sanki özel bir kulübe girmiş gibi süper ve dokunulmaz hissetmek.

17. Arkadaşların arasındaki popülerliğini geri kazandığını düşünmek ve onlardan biri olduğun için sevinmek.

18. Regl olduktan sonra ise regl olmadığın ve reglin sana çok uzak olduğu o temiz ve güzel günleri geri istemek. Çünkü hiçbir şeyin düşündüğün gibi olmadığını ve regl olmanın aslında ne kadar büyük bir acı ve sancı olduğunu ise maalesef regl olunca anlarsın. Aslında istediğin ve hayal ettiğin kesinlikle bu değildir.

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!