True tone Nedir, Ne İşe Yarar ?

True tone Nedir, Ne İşe Yarar ?

Dünya devi telefon markalarının da arasında yer alan Apple’nin, amiral gemisi telefonlarında kullanmış olduğu Ture tone teknolojisi nedir , Ne İşe Yarar  ?  

Bu teknoloji sayesinde  kullanmış olduğunuz akıllı telefonun ekran renk tonu , doygunluğu  ve de parlaklığı bulunduğunuz ortamdaki ışık koşullarına göre değişiklik göstererek, telefonun ekranında ortama göre en uygun ekran değerleri yakalanarak daha etkileyici, daha kullanışlı ve daha sağlıklı bir kullanım sağlıyor.  
Dikkat ederseniz sağlıklı kullanımdan bahsettim çünkü ; True tone teknolojisi’nin akıllı cihazlarınızın  kullanımını daha kullanışlı hale getirmesine nazaran insan sağlığına da hali hazırda büyük ölçüde etkisi bulunmakta. Bilimsel olarak organlarımız arasından en hassas organlardan bir tanesi hiç şüphesiz insan gözüdür.  

İnsan gözü ise  bulunduğunuz ortama göre yüksek ışık altında yüksek parlaklığa ve mavi ışık gibi bazı zararlı ışınlara maruz kalması sırasında göz sağlığı bu durumdan olumsuz yönde etkilenmektedir.  Eğer tam bir teknoloji bağımlısıysanız ki işte tam burada devreye True tone teknolojisi girerek göz sağlığınıza büyük ölçüde yararı dokunuyor.  Ve yüksek parlaklık , mavi ışık gibi zararlı ışınları olabildiğince minimuma indirerek göz sağlığınızın kötüye gitmesinin önüne geçmiş oluyor.  

Kısacası teknolojiyi seviyor, ondan ayrı kalamıyor ve de sağlığınızı da düşünüyorsanız kulanmış veya kullanmak istediğiniz akıllı telefon seçimlerinizde True tone özelliğini de göz ardı etmemeniz gerekiyor.


#true, #tone, #teknolojisi, #nedir, #ne işe yarar

1 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!