İnternet Download Manager'i Tarayıcıya Uzantı Olarak Ekleme

İnternet  Download Manager programı bir çok kullanıcının vazgeçilmezi olmuştur.

Kullanıcıların yıllardır büyük beğenisini kazanan bu indirme yöneticisi ile videolarınızı, dökümanlarınızı, indirmek istediğiniz dosyalarınızı kolaylıkla indirebilirsiniz.

İzlemek istediğiniz filmleri kolayca indirebilmesi, indirme işlemlerini hızlandırması, indirmeyi durdurup istediğiniz zaman devam ettirebilmesi, indirme butonları ve daha bir çok özelliğiyle bu programın ismini duymuşsunuzdur.(sanırım kasıntı bir program olmamasını da ekleyebiliriz)

Tabii ki her programda ufakta olsa sorunlar olabiliyor kimi zaman ilk kurulumda kimi zamansa silip tekrar kurmaya karar verdiğimizde bir takım sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunun nedenleri program bazlı hatalardan olduğu gibi kullanıcı bazlı hatalardan dolayı da olabiliyor. Bazen çok ufak bir kurulum hatası bazense sistemde ki bir problemden kaynaklanabiliyor.

Size bahsedeceğimiz problemi yaşadıysanız muhtemelen programı tekrar kurduğunuzda yaşamışsınızdır diye tahmin ediyoruz.

Çözümü gayet basit olan bu sorun, programın tarayıcınıza uzantı olarak gelmemesidir. Haliyle bu sorunla karşılaşan kullanıcılar örneğin bir filmi indirmek için siteyi açtığında İDM’nin “Bu video dosyasını indir” butonunun gelmemesiyle hemen uzantılar kısmına yöneliyor ve uzantılarda İDM’yi göremediğinde çözüm arayışına giriyor.

Bu sorunun çözümü için öncelikle İDM’nin kurulu olduğu klasöre girin.

Sonrasındaysa “IDMGCExt.crx” isimli dosyayı tarayıcınızın uzantılar kısmına sürükleyip bırakın ve  etkinleştirip programı doya doya kullanın.

Ayrıca bu sorunun çözümü için videolu bir anlatımda mevcut sorunun çözümünü araştırırken rastlamıştık.

IDM - Google Chrome Uzantı Eklemek ( IDM Integration Module ) [HD]


#internet download manager, #idm, #indirme yöneticisi, #uzantı, #video, #indirme, #İnternet, #Download, #Manager, #İDM, #uzantılar, #Çözüm, #Google Chrome Uzantı, #IDMGCExt

2 oy
6 oy
2 oy
1 oy
0 oy
1 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!