Giyilebilir Teknoloji Nedir

Giyilebilir Teknoloji, dünya genelinde akıllı telefonun icadından sonra en gözde ve en etkili teknoloji olarak kabul ediliyor. Öyle ki Giyilebilir Teknoloji terimi alt başlıklarından birisi durumunda olan akıllı saatler, ellerimizde bulunan akıllı telefonlarımızın birçok özelliğini kendi bünyesine katmış durumdadır.

Giyilebilir Teknoloji Akıllı Telefonların Yerini mi Alıyor?

Artık akıllı telefonlar ile gerçekleştirmekte olduğumuz birçok işlevi, günümüzde akıllı saatler ve akıllı bileklikler ile de gerçekleştirebilmekteyiz. Akıllı bilekliklerin yanı sıra, akıllı giysiler ve dahi gelebilecek olan türlü akıllı ürünler söz konusu olabilecektir. Bunlar arasında en bilinenleri şüphesiz akıllı saatler, bileklikler ve giysilerdir. Öyle ki bu alanda faaliyetlerine devam eden akıllı giysi üreticileri, bu ürünlerinin yanına akıllı birçok takı çeşidini de eklemek istemektedirler. Bu ürünler ile bir anlamda yapılamayacak şey yoktur. Geçmiş yıllarda birçok ajan filmlerinde kullanılan teknolojik ürünler gibi birden karşımıza çıkmış durumdalar. Birçok açıdan son derece gözde konum ve durumda olan giyilebilir teknolojiye dair ürünler birçok teknoloji severin ve teknoloji tutkununun şimdiden aklını almış durumdadır. Peki, giyilebilir teknoloji ürünleri hangileridir?

1. Akıllı Saatler

Bu saatler; akıllı telefonlarınıza bağlanan, son derece küçük bir işletim sistemine sahip ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

2. Akıllı Takılar

Akılı saatlerin özelliklerini bazı firmalar bir nebze dahi olsa küçülterek mücevherlere uyarlamışlardır. Bunlar ise akıllı takılar olarak isimlendirilmişlerdir.

3. Akıllı Bileklikler

Bu teknolojik aletler, genelde bireylerin bileklerine ya da kemerlerine takılırlar. Öyle ki bireyin yürüdüğü mesafeyi adımlarını v.b. durumları sayarlar.

4. Akıllı Spor Amaçlı Kullanılan Saatler

Üzerlerinde etkili kalitede GPS özelliği bulundurmaları ile bilinirler. Spor ile ilgili çok daha detaylı bilgiler verirler.

5. Akıllı Giysiler

Yukarıda bahsettiğimiz ürün çeşitlerine göre daha çok çeşidi bulunması yönünden, en popüler durumda olan teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bu giysiler kişilerin vücut ısılarından başlayarak kaldırmakta oldukları ağırlıkların vücutta yarattığı etkiye kadar detaylı bir rapor hazırlayabilecek potansiyeldedirler.

6. Akıllı Gözlükler

Bu gözlükler arasında en çok bilinmekte olan ve çıktığı yıl birçok bireyi muhteşem düzeyde etkileyen Google Glass'tır. Bu gözlükler bulunduğunuz bölge hakkında size ekstra olarak bilgiler vermektedir. Bu ürün, son derece profesyonel olarak üretilmekte olup ciddi oranda kullanıcı kitlesine sahiptir.

1 oy
0 oy
1 oy
0 oy
1 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!