Gerçek Çerçevesiz Telefon: Lenovo Z5

Günümüzde piyasaya pek çok akıllı telefon sürülüyor. Bu akıllı telefon modellerinin her birinde ulaşılmak istenenlerden birisi de çerçevesiz bir ekrandır. Piyasaya bugüne kadar çerçevesiz telefon olma iddiası ile birçok model sürüldü. Ancak tam olarak erişebilen bir akıllı telefon firması olmadı denilebilir. Ancak son günlerde Lenovo’nun yeni akıllı telefonun piyasaya sürüleceği dedikodularına ek olarak, bu telefonun ekran çerçevesinin bugüne kadar üretilenlerden çok daha ince olacağı konuşuluyor. Belki de bugüne kadar çerçevesiz olma özelliğine en çok yaklaşan telefon olacak Lenovo Z5’in ayrıntıları için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Lenova Ekran Çentiğini Ortadan Kaldırıyor

Son günlerde akıllı telefon meraklılarını heyecanlandırmaya yeten Lenova Z5’in çerçevesiz olarak piyasaya sürüleceği ile ilgili olarak Lenova Başkan yardımcısı Chang Cheng, yeni bir ipucu paylaştı. Çin’in en ünlü sosyal medya ağlarından biri olan Weibo üzerinden yeni telefon ile ilgili olarak verdiği ipucunda ekranı son derece ince bir telefon görülüyor. Bunun yanında akıllı telefonunun ön yüzünde herhangi başka bir unsur görünmüyor.

Akıllı telefon firmaları arasında en çok rağbet gören Apple, iPhone X’in ön yüzünü tamamen ekran ile kapladığını iddia ederken Lenova çok daha ileri gitmeye hazırlanıyor. Bun anlamda telefon ekranlarında yer alan çentiği de ortadan kaldırabileceklerini iddia ediyorlar.

Lenova Başkan yardımcısı Chang Cheng’in paylaşımı sonrası Lenovo Z5’İn çizimlerinden yola çıkarak yapılan yorumlardan birisi de, telefonun yüzde 95 gibi muhteşem bir görüntü oranına sahip olacağıdır. Cheng, piyasaya sürecekleri yeni telefonun dört farklı teknolojik yeniliği beraberinde getireceğini de iddia ediyor. Bunun yanında yine bu akıllı telefonun piyasaya sürüldüğünde 18 patentli teknolojiyi içereceğini de ekledi.

Lenovo Z5 ile ilgili olarak birçok söylenti ve iddia ortada dolaşıyorken, bu söylentiler ile ilgili kesin bir yargıya varılabilmesi için biraz daha beklememiz gerekiyor. Özellikle çizimlerde ekranın ön yüzünde herhangi başka bir şey görünmemesi kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti ve ön kamera için nasıl bir çözüm geliştirildiği merak konusu haline geldi.

Lenovo’nun ana vatanındaki diğer akıllı telefon markaları ile yarışabilmesi için dikkat çekici bir telefona ihtiyacı var gibi görünüyor. Belki de Lenovo Z5, markanın yükselişi için bir dönüm noktası olacaktır.


#Gerçek, #Çerçevesiz, #Telefon, #Lenovo Z5, #Ekran Çentiği, #akıllı telefon, #çerçevesiz, #ekran, #telefon, #firma, #Lenova Z5, #Chang Cheng, #Çin, #sosyal medya, #Weibo, #iPhone X, #Apple, #ön kamera

2 oy
0 oy
1 oy
0 oy
0 oy
0 oy
1 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!