Facebook Veri Hırsızlığına Rağmen Kârını Arttırdı!

Yılın çeyrek mali raporlarını sunan Facebook, halinden oldukça memnun. 2018 yılının ilk 3 ayı içerisinde tamı tamına 4 milyar 900 milyon dolar kâr etti. Geçen yılın ilk çeyreğine göre kârını %68 arttırdı. 2017 yılının ilk 3 ayında 8 milyar dolar gelir elde ederken, bu yılın ilk 3 ayında toplam 11 milyar 900 milyon gelir elde etti.  Ayrıca aylık bazdaki aktif kullanıcı sayısının da 2 milyar 200 milyona ulaştığını duyurdu.Geçen yılın 3 aylık dönemiyle bu yılki dönem kıyaslandığında %13 oranında bir artış olduğu görülüyor.

Çalışanlarının sayısı 28 bine ulaşan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada karşılarına çıkan büyük engellere karşılık 2018 yılında büyük bir başarı elde ettiklerini açıkladı.

Facebook Mart ayında 87 milyon kullanıcısının verisini sattığını itiraf etmişti. Konuyla ilgili Mark Zuckerberg ifade verip özür dilemişti. Hatta durum o ki, dünya çapında kullanıcılar Facebook'un kapanmasına yönelik çeşitli kampanyalar başlatmıştı. Herkes bu skandala rağmen kârını nasıl arttırdığını merak ediyor. İlerleyen günlerde durum ne olacak merak edilmiyor değil tabi.


#facebook veri skandalına rağmen kârını arttırdı, #Facebook, #Mart, #Mark Zuckerberg, #kâr, #merak

0 oy
1 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!