Yurtdışı Tatilinde Araba Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak tatile gitmek isteyen insanların büyük bir kısmının en fazla üzerinde durdukları konulardan bir tanesi, burada zaman geçirirken ulaşım aracı olarak neleri tercih edecekleri oluyor. Taksiler ve otobüsler ile yapılacak olan geziler esnasında zaman kaybı ortaya çıkabileceği için pek çok kişi araba kiralama konusu üzerinde duruyorlar. Fakat konu yurtdışında araba kiralama olduğu zaman akıllarda ciddi soru işaretleri oluşabiliyor. Bu soru işaretlerinden bir tanesi, Türkiye’de kullanılmakta olan ehliyetin yurtdışında geçerli olup olmadığı sorusu. Yurtdışında ehliyetin kullanılması esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, ehliyetin yenilenmiş olmasıdır. Fakat yurtdışında oturma izni bulunuyorsa, 6 ay boyunca yurtdışında TC ehliyeti ile araç kullanılabilirken 6 ay sonrasında bulunulan ülkenin ehliyeti alınmak zorundadır.

Kıbrıs ve İngiltere gibi ülkelerde araba kiralama sırasında dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de bu ülkelerdeki trafiğin Türkiye’deki trafiğe göre tersten akması. Ayrıca Kıbrıs’ta araba kullanımı sırasında bir şeylerin yenmesi ve içilmesi yasaktır. Fransa’da araba kiralayacak olan kişilerin ise mutlaka araçlarında alkolmetre bulunmalıdır. Aksi durumda para cezası ile karşı karşıya kalınmış olunacaktır. Her bir ülkenin kendine özgü kuralları olduğu için bu kurallar bilinmeden araç kiralamak, beraberinde farklı sonuçları getirmiş olacaktır. Araç kiralama konusunda deneyimli şirketler ile iletişime geçilmesi gerekmektir. Böylece hava limanında inildikten sonra ulaşım konusunda sorunlar yaşanmamış olacaktır.


#yurtdışı, #araba kiralama, #rent a car, #tatil, #avrupa, #Yurtdışı, #Tatil, #Araba, #Dikkat, #Kıbrıs, #İngiltere, #Türkiye, #hava, #hava limanı, #Fransa

1 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!