Mısır Hakkında Kısa... Kısa...

Kendine özgü tarihi, Nil Nehri ve piramitleri ile turistlerin uğrak noktaları arasında kendine yer bulmakta olan Mısır; olumlu pek çok farklı özelliğinin yanı sıra olumsuz özelliklerinden ötürü de birçok kişi tarafından hakkında ciddi anlamda araştırmalar yapmadan gitmemeyi tercih ediyor. Öncelikli olarak bilinmesi gereken şeylerden biri, buraya giderken vize gerektiğidir. 17 yaşından küçük, 45 yaşından büyük olan kişiler ise cüzi miktarlarda ödemeler yapılarak kapıda vize uygulaması yapılmaktadır. İnsanların Mısır’a geldikleri zaman yaşadıkları en büyük sorunlardan bir tanesi ise hijyen. Türkiye’den buraya gidecek olan kişilere gitmeden önce bazı aşıların yapılması zorunlu tutulmaktadır.

Temizliğinden kesin olarak emin olunan otel restaurantları ve rehber kitaplarda önerilmekte olan yerel lokantaların dışındaki yerlerden kesinlikle yemek yenmemelidir. Salatalar, sıkma meyve suları ve çiğ sebzeler; Mısır’a gelindiği zaman uzak durulması gereken şeyler içinde. Bununla beraber kapalı olduğundan emin olunmayan sular içilmemeli ve içeceklere kesinlikle buz kullanılmamalıdır. Bölgede gezilip görülecek olan çok fazla yer olmasına rağmen buraları mümkün olduğu kadar grup şeklinde gezmek önemlidir. Oldukça ısrarlı olan satıcılar ve taksi şoförleri ilk başlarda insanları çok fazla sıkıyormuş gibi görülmese de ilerleyen dönemlerde insanlar Mısır’daki güzel yerleri gezmek birçok kişi için çok ciddi bir sorun olabilecektir. Burada gerekli olan detayların üzerinde durulması ile beraber tatilleri hiç olmadığı kadar güzel bir şekilde geçmiş olacaktır.


#mısır, #tatil, #gezilecek yerler, #Mısır, #Hakkında, #uğrak, #turist, #Türkiye, #hijyen, #lokanta, #rehber, #Salata, #meyve, #çiğ sebze, #Bölge, #taksi, #insan

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!