Yaz Aylarında Kalp Sağlığını Koruyun

Isınan havalar ile beraber başta kalp damar sistemi hastalıkları olan kişilerin vücut sıvı dengelerinde oluşmakta olan değişiklikler onları çok daha ciddi şekilde etkilemeye başlayacaktır. Yazın gelmesi sonrasında hissedilen sıcaklığı direkt olarak etkilemekte olan nem oranı bütün vücutta bazı değişimlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Lakin terleme ile beraber vücutta elektrolit ve sıvı kaybı kendini gösteriyor. Meydana gelen elektrolit kaybı sonrasında kalp sağlığı adına gerekli olan mineraller de azalacak ve kalp fonksiyonları bu durumdan direkt olarak etkilenecektir. Bununla beraber damarlarda oluşan genişleme ile beraber kan basıncı düşecek ve nabız sayısı artacaktır.

Genel olarak yaz aylarında kalp sağlığını korumak için güneş ışınlarının dünyaya dik bir açı ile ulaştığı 11.00 ila 16.00 saatleri arasında direkt bir şekilde güneş ışınlarından korunmak gerekmektedir. Spor yapılmak istendiği zaman mümkün olduğu kadar günün geç ya da erken saatleri tercih edilmelidir. Pek çok kişi klimalı ortamda bulunmanın onların sıcaklardan korunmasını sağladığını düşünüyorlar. Gerçekte ise direkt olarak klimanın hava akışına maruz kalınmayacak şekilde serinlenmesi gerekmektedir. Terleme sonrasında ortaya çıkacak olan su kaybı ise düzenli olarak su içilerek giderilmelidir. Günlük en az 2 litre su içilmediği takdirde kendini gösterecek olan olumsuzlukların giderilmesi ne yazık ki pek de mümkün olmayacaktır. Tüm bu detaylara dikkat edildiği takdirde yaz ayları sorunsuz bir şekilde geçmiş olacaktır.


#sağlık, #kalp sağlığı, #kalp, #yaz, #Yaz, #Kalp Sağlığı, #hava, #damar, #hastalık, #vücut, #Spor, #litre, #su, #yaz ayları

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!