Ödem Atmanın Yolları

Özellikle de havaların ısınmaya başlaması ile beraber damarların genişlemesi sonrasında ayaklarda ve bacaklarda ortaya çıkan genişleme sonrasında bu bölgelerde geçici ödem sorunu kendini gösterebiliyor. Bununla beraber ilaçların etkisi, az hareket edilmesi, fazla kilo, gebelik, diyabet, aşırı tuzlu ve karbonhidrattan zengin olan beslenme tarzındaki durumlar da ödemin tetiklenmesine neden olabiliyor. Genel olarak ödemin ortaya çıkmasındaki en büyük etkenleri başında, az hareket edilmesi gelmekte. Dolayısıyla ödem oluşumunu mümkün olan en az seviyelere indirmek adına mutlaka fazla hareket etmeye özen göstermek gerekmektedir. Lahana, roka, maydanoz, kuşkonmaz, üzüm, pancar, taze fasulye, soğan, kabak, pırasa gibi yiyecekler genel olarak vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla günlük olarak bu yiyecekleri listelere eklemek önemlidir.

İnsanların bir kısmı var olan ödemi atmak adına bilinçsiz bir şekilde idrar söktürücü kullanıyorlar. Ancak kullanmış oldukları bu ürünler onların böbreklerine bilerek ya da bilmeyerek ciddi oranda zararlar verebilecektir. Bunların oluşmasının engellenmesi adına ödem konusunda kullanılacak ürünler ile alakalı doktor ile konuşulması gerekmektedir. Damar tıkanıklığı, kılcal damar hasarı, cilt altı bölgeyi ve damarları etkilemekte olan enfeksiyonlar da ödemin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Dolayısıyla böylesi rahatsızlıklardan ötürü ödem oluştuğu zaman bunların etkili şekilde giderilmesi adına mutlaka doktor ile iletişime geçilmeli, onun tarafından verilecek olan direktiflere uygun ilaçlar kullanılarak ödemlerin atılması sağlanmalıdır.


#ödem, #sağlık, #ayak, #bacak, #ödem, #ilaç, #fazla kilo, #gebelik, #diyabet, #tuz, #karbonhidrat, #özen göstermek, #Lahana, #roka, #maydanoz, #kuşkonmaz, #üzüm, #pancar, #taze fasulye, #soğan, #kabak, #pırasa, #yiyecek, #vücut, #Damar, #Damar tıkanıklığı, #kılcal damar, #cilt, #doktor, #uygun

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!