Köpekle Nasıl Seyahat Edilir

Birçok insan için, seyahat ederken evcil köpeklerini yanında götürmek bir seçenek değildir. Nedeniniz ne olursa olsun, köpeklerinizi uçaklarda ve arabada güvenle yanınıza götürebilirsiniz. Seyahat ederken evcil hayvanınızı yanınızda götürebilmek için köpeklere izin veren bir ulaşım şekli seçtiğinizden emin olun. Ayrılış gününde, yiyecek, su ve ihtiyaç duydukları her türlü rahat eşyaya sahip olduklarından emin olun. Biraz planlama yaparak, köpeğinizi güvenle birçok yere götürebilirsiniz.

1. Köpeğinizle Uçak Seyahati

Köpeğinizin uçabileceğinden emin olmak için kontrol edin. Tüm köpekler uçuşa dayanamaz. Daha yaşlı köpekler ve çok genç yavrular genellikle kontrol altına alınmalıdır. Benzer şekilde, şiddetli ya da kronik tıbbi ya da davranışsal sorunları olan köpekler, uçtuklarında sıkıntılı olabilirler. 

Dikkate alınacak diğer faktörler,

-Köpeğin cinsi.
-Köpeğin hırçın olması.
-Köpeğin yüz şekli

Evcil hayvan kabul eden bir havayolu şirketinden biletinizi ayırtın. Tüm havayolları evcil hayvan dostu değildir ve köpeklerin nasıl seyahat edebileceğine ilişkin farklı kural ve yönetmeliklere sahip olmayabilirler. Rezervasyon yapmadan önce, uçaklarda köpeklere izin verdiğinden emin olmak için havayolunun evcil hayvan politikasını kontrol edin.
-Çoğu havayolu, bir köpeği getirmeniz için bir ücret talep eder.

Kabin içi hayvan seyahatleri. Köpek yeterince küçük ise, uçağınızın kabininde önünüzdeki koltuğun altında seyahat edebilir.
-Bazı havayolları, tek bir yolcunun uçağa getirebileceği köpek sayısını da kısıtlayabilir.

Havayolunun kurallarına uygun bir evcil hayvan taşıma çantası edinin. Köpeğiniz, uçaktayken bir taşıma çantasında kalmasını gerektirir.

Veteriner belgelerini taşıyın. Seyahat ettiğiniz yere bağlı olarak, köpeğin sağlığını kanıtlamak için bir veterinerden alınan kimliğe ihtiyacınız olabilir.

2. Köpeğinizle Araç Seyahati

Köpeğinizin sürücülerden hoşlanıp hoşlanmadığını görmek için bir test gezisine çıkarın. Sürücü ile araç içerisinde en az bir kişi olması gerekir. Köpek paniğe kapılır ise sakinleşmesine yardımcı olmak için.

Arabanızı temizleyin. Evcil hayvanınızı arabaya almadan önce, aracınızın köpeğiniz için güvenli olduğundan emin olun. Tüm elektrikli cam kumandasını ön konsoldan kapatın. Eski yiyecek ambalajlarını, bozuk paraları veya köpeğinizin çiğnemesini veya yutmasını istemediğiniz şeyleri araçtan çıkarın.

Köpeğinizin arabada serbestçe dolaşmasına izin vermek bir dikkat dağıtıcı ve tehlikeli olabilir. Köpeğinizin güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için bir araç ya da araba emniyet kemeri ya da köpek araba koltuğu gibi bir tutucu kullanın.

Sürüş sırasında sık sık mola verin. Uzun bir yolculuk yapıyorsanız, 2-3 saatte bir mola vermeniz gerekmektedir.

1 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!