Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin büyük bir beğeni ile kullanmakta oldukları sosyal medya platformları arasında kendine yer bulmakta olan Instagram, her geçen gün çok daha fazla kullanıcı sayısına sahip olmaya devam etmekte. Ancak birçok kişi şimdilerde pek çok farklı sebepten ötürü Instagram hesap silme konusunda aklında yer etmekte olan soruların cevapları alamamaktan şikayetçi oluyorlar. İnsanların fotoğraflarını ve videolarını sevdikleri ile paylaşmakta oldukları Instagram’dan hesabı kalıcı olarak silme işlemi öncesinde eğer isterlerse buraya yüklemiş oldukları fotoğrafları ve videoları yedekleyebilirler. Bu yedekleme işlemi ile beraber yüklenmiş olan tüm veriler başarılı bir şekilde saklanmış olacaktır.

Gerekli incelemelerin ve yükleme işlemlerinin yapılması sonrasında ise artık Instagram hesap silme işlemi için gerekli olan adımların atılmasına sıra gelecektir. Hesap bölümünde yer almakta olan “Hesabını Sil” bölümünde yer almakta olan neden hesabın silinmek istendiği yazan bölümün doldurulması gerekiyor. Hesap silme nedeninin belirlenmesinin sonrasında devam etmek için Instagram hesabına ait olan şifre girilir. Ardından da hesabı kalıcı olarak kapat bölümü tıklandıktan sonra hesap tamamen kapatılmış olacaktır. Hesabını tamamen kapatmak istemeyen kişiler ise hesaplarını bir süre boyunca dondurabilirler. Hesabın kapatılması sonrasında tekrardan aynı isimle açılması gibi bir durum söz konusu olmadığı için hesap sahiplerinin bu konuda dikkatli olması, gerekli olan her konu üzerinde durmaları sonrasında hesaplarını kapatmaları gerekmektedir.


#sosyal medya, #instagram, #internet, #nasıl yapılır, #Instagram, #Hesap Silme, #Nasıl Yapılır, #video, #yedekleme, #veri, #silme, #paylaşma, #Gerekli, #sahip

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!