Taşırmadan oje nasıl sürülür?

Oje sürmeyi çok seviyorsunuz ama bir türlü ojeyi taşırmadan sürmeyi başarmıyormusunuz? Artık siz de taşırmadan oje sürebilceksiniz. Biz redelma editörleri olarak siz değerli okurlarımıza kusursuz oje sürmenin taktiklerini vereceğiz.

O halde 7 adımda ksuursuz oje nasıl sürülürmüş ;

1. Tırnaklar törpülenir

  • Ojenizin tırnaklarda kusursuz görünmesini istiyorsanız ilk iş, tırnakalrınızı törpülemeniz gerekmektedir.
  • Ojenizin daha parlak ve daha dolgun gözükmesi içinde sünger törpü ile tırnak yüzeyini törpülemeniz lazım
  • En önemli kural ise tırnaklarınızı el yapınıza göre törpülemeniz lazım. Kısa tırnaklara sahipseniz küt tırnak, uzun tırnaklara sahipseniz badem şeklinde törpülemeyi tercih edebilirsiniz.

 

2. Baz kullanmadan geçme

Oje sürmeden önce mutlaka tırnaklara baz uygulamalısınız.

Oje bazı olarak geçmektedir.Oje bazı nedir? Ojeden önce tırnağa sürülen şeffaf beselyici ojeye baz oje denir. Baz oje aynı zamanda tırnağı besleyici özelliğe sahip.Oje bazı sürerek ojenin tırnağa zarar vermesi önlenir. Ve oje bazı sayesinde sürdüğünüz ojenin tırnakta daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır.

 

3. Oje Nerede Sürülmeli?

Oje  sürmek incelik ister. Ama nerede oje sürüldüğü de bir okadar önemlidir. Eğer oje sürdüğünüz ortam sıcak bir ortam ise  ojenin 2.katını sürerken zorlanabilirisniz. Ojeniz zor kurur ve pütürlü bir görünümü neden olur.

Rüzgarlı bir ortamdada oje sürmek pek uygun bir ortam değildir. Ojenin dağılmasına ve zor kurumasına neden olur.Kusursuz bir oje sürmek için , Kuru ve serin bir ortam en uygun ortamdır

4. 2.Kat gerekli mi?

Sürdüğünüz oje rengine bağlı olarak ojenizi 2 kat sürebilirsiniz. Ojenizin daha opak görünmesini istiyorsanız 2 kat oje sürmek uygundur.

2.kat ojeyide sürerken dipten uca doğru sürebilirsiniz.Ancak en önemli nokta 1.kat ojeniz kurumadan asla 2.kat ojenizi sürmeyn

5. Oje koruyucu kullanmalısınız

Ojenizin daha parlak ve uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız koruyucu kat oje kullanmalısınız.

Koruyucu oje şeffaf renk olarak kullanılır. Tek kat sürülür.

6. Son adım ojenin kurumasını beklemek

Oje sürmek kadar ojenin kurumasını beklemekde zorlu bir adımdır. Okadar uğraşlarla sürdüğünüz oje, elinizle yaptığınız tek bir yanlış hamleyle kötü sonuçlara sebep olabilir.

Ellerinizi pek oynatmamanızı tavsiye ederiz. Arada bir hafif hafif üfleyerek kurumasını hızlanndırabilirsin :)

7. Red Elmadan oje ile ilgili püf noktalar

Ojenizi serin ve soğuk ortamda tutmanızda fayda var. Örneğin buzdolabı; bU ojenizin bozulmamasını sağlar. ve kusursuz oje sürmenize yardımcı olur.

Umarız bu makalemiz size fayda sağlamıştır.

İyi günlerde kullanınız. 

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!