Makyajın Bozulmaması İçin Bunlara Dikkat Edin

Kadınların büyük bir kısmını yaşamakta oldukları en büyük sorunların başında, büyük bir özen ile yapmış oldukları makyajın kısa bir süre içerisinde bozulması. Pek çok kadın bu işlemi yalnızca konusunda profesyonel olan kişilerin yapabileceğini düşünüyor. Gerçekte ise durum çok daha farklı. Bazı konulara dikkat edilmesi sonrasında isteyen her kadın uzun süreler boyunca makyajını dilediği gibi yüzünde muhafaza edebiliyor olacak. Bunun için ilk aşamada cildin makyaja dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Primer olarak da adlandırılan bu ürünler artık hemen her kadının makyaj çantasındaki yerini almış durumda. Kullanılacak olan baz mutlaka cilt tonuna uygun olarak seçilmelidir.

Krem allık da yine makyajın kalıcılığının artması adına oldukça önemli ürünler arasındaki yerini almış durumda. Krem allığın uygulanmasından sonra üzerine pudra geçilmesi ile beraber de kalıcılığında ciddi oranlarda artış oluşacaktır. Kadınların yüz bölgelerinde ortaya çıkan ton farkının kapanmasını sağlayan kapatıcılar da yine dikkatli bir şekilde kullanılması gereken ürünler arasında kendine yer buluyor. Gözlerin alt bölgelerine nokta şeklinde uygulanacak olan kapatıcı, sonrasında nazik bir şekilde ilgili bölgede dağıtılmalıdır. Klasik tarzdaki göz kalemleri bakışların çok sert olmasına sebep olurken aynı zamanda da kolaylıkla dağılabilmektedir. Bunun yerine sıvı eyeliner kullanımı ile beraber arzu edilen kalıcı görüntü çok rahat bir şekilde kadınlar tarafından ortaya çıkartılmış olacaktır.


#kadın, #makyaj, #güzellik, #Makyaj, #Dikkat, #Gerçek, #farklı, #cilt tonu, #Krem, #allık, #kalıcı, #Göz, #ürün, #kapatıcı, #göz kalemleri, #kadın, #sıvı eyeliner, #eyeliner, #kadınlar

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!