Youtube Music Nihayet Geliyor

Youtube, son 3 senedir davetiye sistemi ile oldukça kısıtlı bir kitle aracılığıyla Yotutube Music’i test ediyordu. Apple Music ve Spotify’e çok büyük bir rakip olmaya hazırlanmakta olan bu sistem ilk önce Güney Kore, Avustralya, Meksika ve Yeni Zelanda’da hizmete açılacak. Daha sonrasında da diğer ülkelerde açılması planlar dahilinde. Youtube Music bünyesinde 2 farklı üyelik modeli bulunmakta. Bunlardan biri reklamlı ücretsiz versiyon iken diğeri ise aylık 10 dolar ücretli Premium hizmeti. Aynı zamanda kullanılmakta olan Youtube Red hizmeti de artık Youtube Premium olarak değişim gösterecektir. Var olan bu sistem ile beraber Youtube’da yapılmış olan arama geçmişi ve geçmiş dönemde dinlenilmiş müzikler de var olan platform üzeriden müzik tavsiyesi olması adına da kullanılmış olacaktır.

Google Asistan’da tam destek verecek olan Youtube Music için yalnızca yeniden dizayn edilmiş olan mobil aplikasyon hazırlanmıyor. Bununla beraber bilgisayardan bu sistemi kullanmak isteyenler için de ayrıca masaüstü yazılım gelmekte. Hazırlanacak olan bu yazılımların ciddi anlamda minimal ve hızlı bir arayüze sahip olması da yine beklenen gelişmeler arasında yer almakta. Kişilerin takip etmekte oldukları albümleri ve yeni parçaları gözden kaçırılmaması adına Youtube Music sayfası üzerinden dikkat çekici bir şekilde yayınlanacak. Google Play Music hizmeti ise sene sonuna gelince tamamen kapatılacak ve Youtube Music olarak kullanılacak.


#internet, #youtube, #müzik, #google, #Youtube, #Youtube Music, #Geliyor, #test, #Güney Kore, #Avustralya, #Meksika, #Yeni Zelanda, #dolar, #Youtube Premium, #Google Asistan, #aplikasyon, #Google Play Music

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!