Tek Bir Mail Adresi Üzerinden Nasıl Birden Fazla Facebook Açılır?

Hemen hemen hepimiz birer facebook kullanıcısıyız şu günlerde, hatta birçoğumuz bununla da yetinmeyim bazılarımız ikinci bir facebook hesabı açmış, bazılarımızsa üç, hatta çok daha fazlasına sahip olanlarımız dahi var. Tabi iki ve üzeri facebook kullanıcıları için her bir facebook hesabına ayrı ayrı mail adresi açmak da büyük bir sorun halini almıştır.  Bugün ben de sizlere daha önce hiçbir yerde bulamayacağınız bir yöntem göstereceğim;  Peki açacağınız tek bir mail üzerinden tüm bu facebook hesaplarınızı kontrol edebileceğinizi, yada halihazırda var olan mail adresiniz ile birden fazla facebook açabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sizlerde her bir facebook hesabı için ayrı bir mail adresi açmaktan sıkıldıysanız, arkadaşlarınızı işletmek, birilerini stalklamak, açacağınız sayfa ve gruplar için admin oluşturmak veya grup ve sayfalarınıza farklı hesaplardan paylaşım yapmak, üye toplamak gibi tüm bu nedenlerden dolayı  ikinci, üçünncü veya daha fazla facebook hesabına ihtiyaç duyuyor ama her birisi için ayrı ayrı e posta açmaktan sıkıldıysanız bu yazımız tam sizlere göre. 

Facabook hesapları açarken hemen hemen hepimiz e posta için gmail ya da hotmail kullanırız, bunların yanı sıra  yandex .com u denediniz mi hiç?  Tek mail adresi ile birden çok Facebook açma sırrı da tam burda yatıyor işte. 

Öncelikle yandex ten hesap açıyoruz, burada kayıt kısmında numara isteyecektir, kullanması sorun olmayacaklar  numaralarını kullanabilir kayıt için, diğer gmail veya hotmail hesapları gibi tamamen güvenlidir numarnızı kullanmanız, veya açacağınız fake hesaplar dolayısıyla  numarasını vermek istemeyen arkadaşlar güvenlik sorusu seçerek bu yolla numaralarını kullanmadan kayıtlarını tamamlayabilirler.

Şimdi adım adım nasıl yapıldığını öğrenelim, [email protected]bu e posta bizim ilk adımda açmış olduğumuz mail adresimiz olsun. Bir sonraki kayıt adımlarında da bu adresimizi kullanacağız, o yüzden hesabınızdan çıkış yapmadan bir sonrki adımlara ilerleyin. 

 Bir sonraki adımda facebook.com adresine gelerek kayıt ol kısmından üyelik oluşturma kısmına geçebiliriz. Burada üye olurken gerekli bilgilerimizi doldurduktan sonra e posta kısmına gelerek yandexte açtığımız [email protected]" u giriyoruz ve onaylıyoruz. Bu şekilde ilk facebook hesabımızı açmış olduk, peki 2. hesabı aynı mail hesabı ile  nasıl açabiliriz? Asıl soru da burada başlıyor işte, okumaya devam ederek sizlerde bu zahmetten kurtulabilirsiniz.

İkinci facebook hesabımızı da aynı mail adresi ile açmak için tekrar facebook.com adresinde  kaydol sayfasına giderek açacağımız hesap için tüm gerekli bilgilerimizi doldurduktan sonra bu sefer mail adresimizin sonunu değişerek ö[email protected]  yazıyoruz ve kaydola tıklıyoruz. Mail onay kodumuz bir önceki açtığımız mail adresimize gelecektir, ve bu sayede 2. maile gerek duymadan farklı bir facebook hesabı açmış olduk.

Diğer hesaplarımız için farklı birşey yapmaksızın bir önceki örnekte yaptığımız gibi sadece yandex.com yazan kısımları değiştirerek, "ö[email protected] veya  ö[email protected]" gibi alanları kullanarak facebook hesaplarımızı açabilriz ve her seferinde doğrulama kodları ilk açtığınız mail adresinize gidecektir bu sayede tekrar tekrar e posta hesabı açmak zorunda kalmamış olucaz ve  aynı şekilde 4 ayrı hesabınızdan gelen maillerde ilk açmış olduğunuz hesaba geleceği için yine daha sonrasında hesaplarımızı  kontrol ederken tekrar tekrar hesap değişmek zorunda olmadan tek bir  e posta üzerinden kontrol etmiş olucaz.

Açmış olduğumuz tek bir mail adresi ile 4 taneye kadar facebook hesabı açmış olduk ve bu şekilde daha da artırılabilir. Bu sayede tüm bu 4 farklı hesabınızıda sadece bir mail üzerinden yönlendirebilir ve yönetebilirsiniz. Böylece hem de zaman kaybından tasarruf etmiş olursunuz.

Kısaca kullandığımız mail adreslerimize bakarsak şu şekilde sıralayabiliriz: 

  1.   [email protected]
  2.   [email protected]
  3.   [email protected] 
  4.   [email protected]


#facebook açma, #facebook açmak için e posta, #tek e posta ile birden fazla facebook açma, #facebook açma kısa yolu, #numara kullanmadan facabook açma, #e posta hesabı açma, #Mail, #Facebook, #yandex, #mail, #sayfa, #grup, #üye toplamak, #kontrol, #tasarruf, #posta hesabı

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!