Sosyal Medya Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

Günümüz dünyasında artık sosyal medya kullanımı hiç olmadığı kadar fazla bir şekilde artış göstermeye başladı. Böyle olunca özellikle de akıllı cep telefonu sahibi olan insanlar, pek çok farklı sosyal medya platformuna üye olarak buralara zamanlarını geçiriyorlar. Fakat kullanıcıların yapmış oldukları yanlışlar sonrasında ne kadar istenmiyor olursa olsun fark etmez; ortaya çok farklı sonuçlar çıkmış olacaktır. Yapılmakta olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere pek çok çalışanın sosyal medyada yapmış oldukları yanlışların sonrasında işlerinden olabiliyorlar. Bu tarz kötü durumlar ile karşılaşmak istemeyen insanların dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerden bir tanesi, şirket politikalarını sosyal medya üzerinden eleştirmemek olmalı.

Bununla beraber sosyal medya hesabı üzerinden işten şikayet etmek, iş arkadaşlarını kötülemek, yanlış üslup kullanmak gibi yanlışlıklar sonrasında ortaya çok ciddi sorunlar çıkmış olacaktır. Bazı çalışanlar toplantılar ya da proje hazırlıkları gibi detayları sosyal medya üzerinden takipçilerine iletiyorlar. Ancak bu durum insanların farkında olmada şirketleri ile alakalı kural ihlalleri yapmalarına neden olabilir. Her şeyi internet üzerinden paylaşmak isteyenlerin artış gösterdiği günümüzde artık kötü niyetli kişiler de sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorlar. Dolayısıyla insanlar bir yere gittikleri zaman yaptıkları etiketler ile yalnızca nerede olduklarını göstermiyor, aynı zamanda evlerinin de korumasız olduğunu belirtiyorlar. Bu durum da ister istemez hırsızlara davetiye çıkartmış olacaktır.


#internet, #sosyal medya, #facebook, #instagram, #twitter, #google, #artış, #kural, #ihlal, #kötü niyet, #platform, #cep telefonu, #hırsız, #davetiye

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!