Program Kullanmadan Pc de Yer Kaplayan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

Günümüzde hemen hemen hepimiz birer akıllı aygıt olan telefon veya bilgisayar kullanmaktayız. Bir çoğumuz hemen hemen her gün kullandığımız süre boyunca bilgisayarlarımıza farklı dosyalar, oyunlar, filmler,  uygulamalar vb. yükler ve işimiz bittiğinde de çok kısa bir işlem ile tüm bu gereksiz uygulamaları, dosyaları sileriz, ya da bu silme işlem ile dosyaları tamamen sildiğimizi düşünürüz. Peki ya tamamen silmediğinizi ve bu sildiğinizi düşündüğünüz dosyaların bilgisayarınızın bir yerlerinde halan daha boş yere yer kapladığını söylesem. Aklınıza ilk gelen format atmak mı oldu?

Bu yazımızda bilgisayarımızda gereksiz yere yer kaplayan bu dosyaların nasıl silineceğini göreceğiz; Adım adım ilerleyerek sizlerde silebilirsiniz bu dosyalarınızı.

İlk adımda bilgisayarınızın başlat menüsünden “cmd” komutunu çalıştırıyoruz.

Komutu çalıştırdıktan hemen sonra “cipher/w:c” kodunu yazıyoruz. Bu kodun nedenini merak edenler için bu kod bilgisayarınızda yukarıda da belirttiğimiz gibi gereksiz yere yer kaplayan dosyaları silmenize yarar. İngilizceden gelen “cipher” de silmek demektir zaten. Bu komutu da girdikten hemen sonra komutu çalıştırabilirsiniz.

 Burada özellikle dikkat etmeniz gereken nokta arkadaşlar, programı çalıştırdıktan sonraki bir veya bir buçuk saat kadar bilgisayarı kullanmamaya özen gösterelim. Aynı zamanda bilgisayarınız da yapacağınız bu yolla gereksiz dosya silme işleminden önce ve işlem sırasında bilgisayarınız da çalışır vaziyette program olmamasına dikkat edelim. Tüm bu işlem sonrasında bilgisayarınızı kontrol ederek sürücülerinizin hafızalarında ki azalmayı görebilirsiniz.


#Program Kullanmadan Pc de Yer Kaplayan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir, #Gereksiz dosyaları silmek, #dosyalar nasıl silinir pc den, #format atmadan bilgisayarı temizlemek

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!