İnstagram da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Kimin tutkusu değildir ki sosyal medya da binlerce takipçileri ile ünlü olmak. Hepimizin tutkusudur yüzlerce hatta binlerce kişi tarafından takip edilmek. Bilindiği üzere günümüzde sosyal medyada  en çok tercih edilen platformlardan birisi olan instagram hergeçen gün bu etkisinide arttırmaktadır. Hergeçen gün artan kullanıcısına da en kaliteli ve güncel hizmetleri vermeye çalışan instagram da  sürekli yenilikler getirmektedir, gelen son yeniliklerden birisi ise yeni gelen güncelleme ile instagram da son görülme oldu.

Öncelikle Facebookta başlayan "son görülme"  onun ardından Whatsappta da görülmeye başlandı, şimdi ise  instagramda Son görülme aktif hale geldi. Haliyle önceki durumuna alışmış olan kullanıcıların birçoğu için bu durum rahatsız edici bir hal almaya başladı, ama bu güncellemenin snulması ile birlikte bizlere son görülmeyi kapatma şansı da sunulmakta tabikide. 

Çok detaya girmeden bu yazımızda da son görülme nasıl kapatılır onu öğrenelim.

Aşağıda belirteceğim adımları sırasıyla uygulayarak sizlerde İnstagram da son görülmenizi kapatabilirsiniz:

    1. İlk olarak instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. 

    2. Bu aşama da profiliniz kısmına gelip sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak ayarlara gidiyoruz. 

    3. Ayarlar kısmında karşımıza çıkacak olan "Hareket Durumunu Göster" kısmına tıklayarak orada bulunan "tik" işaretini kapatıyoruz. 

Bu adımdan sonra instagram hesabınızın son görülmesi kapatılmış olacaktır ve bu sayede profilinizde ki diğer kişilerin son aktif olma zamanı gibi bilgilere erişmesine engel olmuş olacaksınız. 

Tekrar aktif etmek isterseniz adımları tekrar uyguladıktan sonra, 3. adımda kapattığınız "tik" alanına tıklayarak tekrar aktif etmiş olursunuz.

 

 


#instagramda son görülme nasıl açılır, #instagramda son görülme nasıl görülür, #instagramda son görülme nerden bakılır, #instagramda son görülme nasıl kapatılır, #instagramda son görülme nedir, #instagramda son görülme gizleme

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!