Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur ?

Günümüz çağında teknoloji kullanımı bir hayli artmış durumda, böylelikle insanlar günlük hayatlarının %90'ını Facebook, Twitter,İnstagram vb. gibi gerçek hayattan ayrı, sanal ortamlarda geçirir duruma gelmiş. Peki günlük hayatınızın %90'ını geçirmiş olduğunuz sosyal medya vb. internet dünyasında oluşturmuş olduğunuz hesaplarınızın içerisinde bulunan kişisel bilgilerinizi, özel paylaşımlarınızı ne kadar güvenli bir şifre kullanarak güvene alıyorsunuz ? 

Kullanmış olduğunuz şifre tamamen güvenilir bulunması zor bir şifre mi sizce ?  Hiç Düşündünüz Mü ? Bunu öğrenmeni tek bir yolu var. İsterseniz gelin birlikte internet dünyasında hesap oluştururken, güvenli şifre nasıl oluşturulur ? bir göz gezdirelim.

Güvenli Şifre Oluşturmak İçin, Oluşturacak Olduğunuz Şifrede 

- En az 1 adet harf kullanın ! (Örnek :  12312K22 )

- En az 1 adet sayı kullanın ! (Örnek :  AXKIT2KB )

- Harfleri biri büyük ve biri küçük olacak şekilde kullanın ! ((Örnek : TürKiye )

- Özel karakterlere yer verin (Örnek : ?, @, %,!,%, , -, *, #)

- Mümkün olduğunca doğum tarihiniz, TC kimlik numaranız, Telefon numaranız, Adınız İl plaka ve insanların kolayca tahmin edebilceği bilgilerden kaçının.

- Şifrenizi bir birini peşi sıra takip eden sayı ve harflerden kaçının (aaaaaa - 111111) Veya (12345 -  Abcde)

 

Uyarı ! : Şifrenizi hiç kimse ile paylaşmayınız. Ayrıca şahsınıza ait olmayan bir cihazdan (telefon,tablet ve bilgilisayar gibi) hesabınıza giriş yaptığınız taktirde, gerekli işlemlerinizi bitirmenizin ardından hesabınızdan çıkış yapmayı unutmayınız! 

Olması Gereken Güvenli Şifre Tipi : 5wZ{Zv0x    (Bu şifre tipini baz alarak kendi güvenli şifrenizi oluşturabilirsiniz.)   

 

Size Önerebileceğimiz Şifre Teknikleri

- Sevdiğiniz Bir Şarkının Adı Veya Sözlerini Şifre Olarak Kullanabilirsiniz ( Örnek : Sevdim Seni Bir Kere  / Şifre Olarak : SvdMsEnİ1Kre*

- Ayakkabı Numaranız Doğum Tarihinizin Son 2 Hanesi İsminizin Baş ve Son Harfini herhangi bir özel karakter kullanarak bir şifre oluşturabilirsiniz. (Örnek : Ayakkabı Numarası :42  Doğum Tarihi : 1980 İsim: Ahmet herhangi bir özel karakter : !  Oluşturulan Şifre  =  4280Or! 

Yukarıdaki Şekilde Sizde Kendi Tekniklerinizi Geliştirek Kendinize Özgü Güvenli Şifre Oluşturabilirsiniz. 


#güvenli, #şifre, #nasıl, #oluşturulur, #oluşturma, #tipi

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!