DeepFreeze Nedir? Bilgisayarınızı Zararlı Yazılımlara Karşı Koruyun!

DeepFreeze Nedir?

DeepFreeze, bilgisayarın format atıldığı andaki gibi hızlı olup zararlı programlara karşı korunması için uygulanan bir işlemdir. Bilgisayar üzerinde yapılan işlemlerin C sürücüsü üzerinden gerçekleşmesi ve sistemsel olarak hayati programların burada yer almaktadır. Bu nedenle koruma amaçlı olarak genellikle DeepFreeze işlemi C sürücüsüne uygulanır. Dondurma işlemi gerçekleştirilen bilgisayarda indirilen dosyalar, ziyaret edilen web sayfaları vb. gibi C sürücüsü / masaüstü üzerinde yapılan tüm hareketler bilgisayar yeniden başlatıldığı anda sıfırlanır. Böylece bilgisayara yüklenen dosyalar içerisine gizlenmiş olan zararlı yazılımlara ve gereksiz dosyalara karşı sistem tamamen korunmuş olur. Bilgisayar her yeniden başlatıldığında programı kurmadan önce ayarlanılan düzene geri dönecektir. Ayrıca DeepFreeze internet kafelerin tercih ettiği vazgeçilmez programlardan biridir.

 

DeepFreeze Özellikleri Nelerdir?

1.       Programın arayüzü ve kullanımı oldukça basittir,

2.       Bilgisayardaki C sürücüsüne ek olarak diğer sürücülerden herhangi birine veya tümüne DeepFreeze işlemi uygulanabilmektedir,

3.       Şifreleme özelliği sayesinde DeepFreeze ayarlar sayfasına erişim sınırı koyulabilmektedir,

4.       DeepFreeze koruma işlemini istenilen süre boyunca aktif veya pasif etme özelliği mevcuttur.

 

DeepFreeze Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

1.       Ani bir elektrik kesintisi nedeniyle kapanan bilgisayardaki tüm çalışmalar sıfırlanacaktır. Bu yüzden bilgisayarınıza DeepFreeze işlemini uyguladıktan sonra her ihtimale karşı dosyalarınızı belirli zaman aralıklarında kaydetmeyi unutmayın.

2.       DeepFreeze'den sonra bilgisayara yeni bir program yüklemek zahmetlidir. DeepFreeze paneline giriş yapıp korumayı pasif hâle getirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmak gerekmektedir. Gerekli programları yükledikten sonra DeepFreeze paneline giriş yapıp korumayı yeniden aktif hâle getirmek ve bilgisayarı yeniden başlatmak gibi zahmetli bir yol izlemek zorunda bırakıyor ne yazık ki.

 

Not: Program kullanımını tam olarak bilmeyen kişilerin bilgisayarlarına DeepFreeze kurmaları önerilmemektedir. Birçok kullanıcı dikkatsiz kullanımdan dolayı DeepFreeze'i bilgisayardan kaldırmayı beceremediği için format atmak/attırmak zorunda kalmaktadır.

 


#DeepFreeze, #Bilgisayar, #Zararlı, #Yazılım, #Koru, #format, #zararlı, #korunma, #Dondurma, #sürücü, #masaüstü, #bilgisayar, #kafe, #internet kafe, #Özellikler, #yeniden başlatmak

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!