İnsan Vücudunun Bilinmeyenleri

Birçok kişi insan vücudunun yapısını son derece basit görebiliyor. Gerçekte ise bu alan insanların akıllarını almayacak sayıdaki gizemi içerisinde barındırması ile biliniyor. Örneğin ağız bölgesinde yer almakta olan bakterilerin sayısı, dünya nüfusundan çok daha fazladır. Genel olarak insanlar yalnızca parmak izlerinin farklı olduğunu düşünürler. Gerçekte ise aynı parmak izinde olduğu gibi dil izinde de kişiye özel bir durum söz konusudur. Yani insanların her birinin dil izi birbirinden farklıdır. İnsanların sahip oldukları dürtüler beyne saatte 400 kilometre hız ile iletilmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman 4 farklı çeşitte kan grubu olduğu bilinir. Gerçekte ise dünya üzerinde 29 çeşit kan grubu bulunmaktadır. Kan grupları arasında en nadir olanı ise Bombay alt kültürüne ait olup Japonya’da bir grup ailede yaygın görülmektedir.

Bunlarla beraber insan vücudu içerisinde yer almakta olan sinirlerin uzunluğu 75 kilometre iken bir gün içinde kan insanların vücutların içinde 19.312 kilometre yol kat etmektedir. Oldukça hassas bir organ olan gözler 10 milyondan fazla rengi rahatlıkla ayırt edebilmektedir. Lakin beyin tüm bu renklerin tamamını hatırlayamamaktadır. Bir insan gün içinde 1 milyon cilt hücresi kaybeder. Hesaplama bir yıl üzerinden yapıldığı zaman ise toplamı 2 kiloyu aşabiliyor. Yapılan araştırmalar sonrasında da görülebildiği üzere cildin 1 santimetre karelik bölgesinde yaklaşık olarak 100 acı duyucu nokta bulunmaktadır.


#insan, #insan vücudu, #biliinmeyenler, #anatomi, #İnsan, #basit, #Gerçek, #Örneğin, #ağız, #gizem, #dünya, #nüfus, #kilometre, #kan grubu, #Japonya, #kültür, #Bombay, #milyon, #cilt, #hücre, #santimetre

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!