Hindistan Hakkında Bilinmeyenler

Var olan kast sistemi başta olmak üzere kendine özgü havası ile insanları kendine hayran bırakmayı başaran ülkeler arasında kendine yer bulan Hindistan; aynı zamanda da dünyanın en büyük demokrasisi olarak da isimlendirilen bir ülkedir. Yüz ölçümüne bakıldığı zaman dünyanın 7. ülkesi olan Hindistan, 1.200.00 nüfusu ile de dünyadaki en büyük 2. nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır. Hintliler genel olarak tuvalette iken sol ellerini kullanırlar, bundan dolayı da sol elleri ile yemek yemezler. 12 yılda bir kutlamakta olan Kumbh Mela isimli dini bayramı için 2001 yılında 60 milyon kişi katılım göstermiştir ve bu durum da dünyanın en büyük toplanma rekorunun kırılmasını sağlamıştır.

Bir sene içerisinde 32.000 kişiden fazla cinayet vakasının gerçekleşmekte olduğu Hindistan, aynı zamanda dünya içerisinde en çok kürtaj operasyonunun da yapılmakta olduğu ülke olarak bilinir. Rupi yani Hindistan’ın pata birimi kesinlikle ülke dışına çıkartılamaz. Ülkede her ne kadar 1 milyondan fazla milyoner olsa da ülkedeki insanların %35’i yoksulluk sınırını altında günlük 2 dolara çalışmaktadır. Ülke içerisinde yer almakta olan Zerdüştler; toprak, ateş, su ve havaya zarar verilmemesi adına ölülerini Towers of Silence ismini vermiş oldukları yerlere atmayı tercih ederler. İyi şansın sembolü olan inekler aynı zamanda burada yedi anneden biri olarak kabul edilir ve ülkede rahatlıkla dolaşabilirler. 


#Hindistan, #ilginç bilgiler, #gezi, #ülke, #Hindistan, #Bilinmeyenler, #kast sistemi, #kendine özgü, #milyon, #Hintli, #nüfus, #demokrasi, #tuvalet, #kutlama, #rekor, #sene, #cinayet, #Rupi, #milyoner, #Towers of Silence, #Zerdüşt, #toprak, #ateş, #su, #hava, #tercih, #yoksulluk

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!