Gözler Neden Seğirir?

Kadın ya da erkek fark etmez, insanların büyük bir kısmı göz seğirmesinden şikayetçidir. Olur olmadık zamanlarda meydana gelmekte olan bu durum sonrasında birçok insan ne yapması gerektiğini tam olarak bilemeyebiliyorlar. Farklı anlamlara yorulabilmekte olan göz seğirmesi genel olarak göz kaslarının istem dışı bir şekilde kasılmasına verilmiş olan isimdir. Tıp dilinde gözde meydana gelmekte olan seğirmeye miyokimi adı verilmektedir. İnsanların sinirlerini bozan bu durum çoğu zaman endişe verici bir sebebi ortaya koymamaktadır. Yapılmakta olan araştırmalar sonrasında da görülebileceği üzere mevsimsel alerji ya da yorgunluk gibi etkenlerden ötürü göz seğirmesi ortaya çıkabilmektedir. Fakat göz seğirmesi uzun süreler boyunca devam ederse, bu durumun sonucunda bazı göz hastalıklarının olabileceği düşünülmeli ve buna göre doktora gidilmelidir.

Aşırı oranlarda kafein alımı, stres, yorgunluk gibi etkenler; göz seğirmesi durumunun ortaya çıkmasına sebep olabilen en büyük durumlar arasında kendine yer bulmaktadır. İleri düzeydeki seğirme durumlarda ise gözün kornea tabakası veya göz kapağının iç kısmında tahriş ya da iltihap durumundan dolayı oluşan seğirmeler göz kapağının kapanmasına neden olabilecektir. Vitamin ve mineral eksikliği durumunda da yine göz bölgesinde seğirmelerin oluşmasına neden olabiliyor. Göz yorgunluğu ya da göz kuruluğu gibi durumların sonrasında da gözlerdeki kaslar seğirmeye başlamış olacaktır. Gerekli olan konuların üzerinde dikkatli bir şekilde durulması ile beraber ise ortaya çıkan göz seğirmesinin önüne geçilmiş olacaktır.


#göz, #ilginç bilgiler, #sağlık, #göz seğirmesi, #Göz, #Kadın, #Tıp, #etken, #uzun süre, #göz hastalıkları, #göz kapağı, #Göz yorgunluğu, #kas, #seğirme, #durulma

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!