Dünya Tarihinden İlginç Bilgiler

Genel olarak söz konusu dünya tarihi olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına bilindik tarzdaki gerçekler gelmekte. Ancak bazı bilgiler var ki tarihin oldukça derin yerlerine saklanmış durumda. Örneğin Nikola Tesla; çok fazla kilosu olan kişilerden iğrenmekteydi. Öyle ki bir sefer yalnızca fazla kilosu olduğu için sekreterini işten atmıştır. 1910 yılına gelindiği zaman Cambridge Üniversitesi’nde eğitim görmekte olan bir grup öğrenci ciltlerini siyah renge boyayıp kılık değiştirmesinden sonra kendilerini İngiliz Kraliyet Donanması’na Ethopya İmparatorluğu’nun elçileri olarak tanıtmışlardır. Öğrenciler kendi aralarında Yunanca-Latince karışımı dışarıdan hiçbir şekilde anlaşılmayan bir dilde konuşup donanmayı teftiş etmişlerdir.

Bir güvercin de yine dünya tarihi içerisinde kendine yer bulmayı başarmış olanlardan bir tanesi. 1. Dünya Savaşı sırasında mesaj güvercini bir gözünü ve ayağını kaybedip göğsünden vurulmasına rağmen ona verilmiş olan masajı karşı tarafa ulaştırmıştır. Ve bunun sonucunda da 194 askerin yaşamını kurtarmayı başarmıştır. Tüm dünya tarafından tanınmakta olan Sokrates’in günümüze kadar gelmiş olan eser ve çalışmalarının hiçbirinin kopyası bulunmamaktadır. Onun hakkında yazılmış olan şeylerin tamamı Aristo, Ksenofon, Aristofanes’in yorumları ile beraber Platon tarafından kaleme alınmıştır. Korsan denildiği zaman insanların akıllarına öncelikli olarak gelen şeylerden biri kullanmış oldukları göz bandı. Bu bandı takmalarını en büyük nedenlerinden biri tek gözlerini ambardaki karanlığa, tek gözlerini ise güvertede bulunan aydınlığa adapte etmekti.


#dünya, #tarih, #ilginç bilgiler, #yaşam, #Dünya, #Tarih, #İlginç Bilgiler, #dünya tarihi, #Tesla, #Nikola Tesla, #fazla kilo, #Cambridge Üniversitesi, #İngiliz Kraliyet Donanması, #Öğrenci, #donanma, #teftiş, #güvercin, #asker, #Aristo, #Ksenofon, #Aristofanes, #Korsan, #Platon, #yorum, #göz bandı

1 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!