Kredi Kartı Nasıl Kullanılmalı

Günümüzde artık kredi kartı kullanımı hiç olmadığı kadar ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Öyle ki geçmiş dönemlerde yalnızca çalışan kişiler tarafından kullanılmakta olan kredi kartları artık gerek öğrenciler gerekse ev hanımları tarafından kullanılmaya başlamış durumda. Şimdilerde birçok farklı banka, birbirinden farklı özelliklere sahip kredi kartlarını kullanıma sundu. İnsanların kredi kartı kullanırken yapmakta oldukları en büyük hataların başında, kartlarını limitlerine göre seçmemeleri gelmekte. Böyle olunca kullanabileceklerinden fazla limitlerde kartları kullanarak kendilerini zor durumda bırakabiliyorlar. Dolayısıyla ilk aşamada seçilecek olan kredi kartının limitinin doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Doğru kredi kartı türü ve limitinin seçilmesinden sonra ise sıra ekstre tarihinin belirlenmesine gelecektir.

Alınacak olan aylık ya da ödemenin yapılabileceği en uygun tarihlerin belirlenmesi, kredi kartı ödemeleri yapılırken bütçe planlamasının başarılı bir şekilde yapılmasına olanak sağlanmış olacaktır. Birçok kişi kredi kartı kullanırken ödemelerini asgari tutarlarda yapmayı tercih ediyorlar. Fakat asgari tutarları ödemek ne yazık ki borçların azalması konusunda kişilere yardımcı olmayacaktır. Ödenecek olan asgari tutar borcun bir kısmı olacak, kalan borç bir sonraki ekstreye eklenecektir. Bundan ötürü mümkün olduğu kadar ekstre borcunun tamamı ödenmelidir. Birden fazla kartı kullanmak yerine ise gerekli özelliklere sahip kartlar kullanılmalı, diğer kartlar iptal edilmelidir. Yapılacak olan bu işlem ile beraber bütçe kontrolü çok daha etkili bir şekilde yapılmış olacaktır.


#kredi, #kredi kartı, #banka, #finans, #Kredi, #Kredi Kartı, #Nasıl Kullanılmalı, #Günümüz, #geçmiş, #ev hanımları, #öğrenci, #Doğru kredi, #ekstre, #bütçe, #kart, #borç, #asgari

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!