Düşük Bütçe İle İş Kurmak

Kendi işini kurmak ve işinin patronu olmak pek çok kişinin ortak hayalidir. Bunun için de gerekli olan bütçedir. Sermaye bakımından sıkıntısı olmayan kişiler, fazla zorluk çekmeden diledikleri işi kurabilirken düşük bütçe ile iş kurmak isteyenler ise neler yapabilecekleri hakkında pek fazla bilgiye sahip değildirler. Bizde düşük bütçe ile iş kurmak isteyenler için bazı ipuçları vermek istiyoruz.

Az Sermeye İle İş Kurmak

Az sermaye ile iş kurmak mümkündür. Yeni iş fikirlerini araştırırken ve kendi işinizi kurarken yalnızca sermaye çerçevesinde hareket etmek ve de karar vermek doğru değildir. Bunun yerine deneyimleriniz, bilgi, birikim ve yetenekleriniz çerçevesinde hareket etmeniz gerekmektedir. Düşük sermaye ile yapabileceğiniz bazı işler şu şekildedir.

1. Ev Yemekleri

Ev yemekleri her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır. Çok büyük sermeyeler gerektirmez. Doğru yerde ve doğru bir şekilde ev yemekleri dükkânı açmanız halinde kısa sürede kazanmaya başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

2. Mantar Yetiştiriciliği

Özellikle kültür mantarı yetiştiriciliği, İstanbul gibi şehirlerde popülerdir. Evlerin bodrum katlarında ya da ufak dükkânlarda bile yapılabilmektedir. Düşük bir bütçe ayırarak bu işi yapabilirsiniz. Bazı video izleme sitelerinde bununla ilgili çok sayıda video bulabilir ve izleyebilirsiniz.

3. Ayakkabı Dükkanı

Bir diğer alternatif iş fikri de ayakkabı satışı yapacağınız bir dükkân açmaktır. Ayakkabı için çok büyük sermaye gerekmeyecektir. Orta çaplı bir dükkân kiralayarak şık bir dekorla ayakkabı satışı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işte de önemli olan doğru zamanda doğru yere dükkân açmak olacaktır.

4. Oto ve Halı Yıkama

Oto yıkama da pek çok kişinin kolayca yapabileceği işler arasındadır. Yatırım maliyeti çok düşüktür. Çok fazla bilgi ya da beceri gerektirmez. Kısa sürede işi öğrenebilir ve oto yıkama hizmeti verebilirsiniz. Büyük bir alan olması halinde bir bölümde halı yıkama hizmeti de verebilirsiniz.

5. Çiçekçilik

Düşük bütçe ile büyük para kazanmak için ideal işlerden biridir. Özellikle düğün ve özel günlerde ciddi gelir elde edebilirsiniz. Çok fazla sermaye gerektirmemektedir.


Tüm bunların dışında bütçe, ilgi alanınız ve mesleki birikiminize göre farklı işlerde yapabilirsiniz. Yapacak olduğunuz yeni yatırımlar için devlet teşviklerini ve banka kredilerini de araştırmanızı öneriyoruz.


#Düşük Bütçe, #İş Kurmak, #Az Sermeye, #Sermeye, #iş kurmak, #Yeni iş fikirleri, #iş fikirleri, #Düşük sermaye, #işler, #Ev Yemekleri, #Mantar Yetiştiriciliği, #Ayakkabı Dükkanı, #alternatif, #iş fikri, #dükkân, #zaman, #Oto Ve Halı Yıkama, #Yatırım, #maliyet, #beceri, #oto yıkama, #alan, #hizmet, #halı yıkama, #Çiçekçilik, #büyük para, #ideal, #düğün, #özel günler, #gelir, #devlet, #teşvik, #banka, #kredi, #araştırma

3 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!