Tabu Oyunu Nasıl Oynanır?

Günden güne yaygınlaşan bir kelime oyunu olan tabu oyunu, nasıl oynanır? Size tabu oyununun kuralalrından bahsedeceğiz. Redelma ekibi olarak da ufak bir kaç tüyomuz var size :)

1. 1 grup kurmalısınız

Oyuna başlamadan önce 1 grup kurmalısnız. 2 takım olmak üzere  her oyuncu, karşı takımdan başka bir oyuncunun yanına oturacak şekilde masanın etrafına oturun.Sonrasında tabu kartları karıştırılır ve kart kutusuna konulur.

2. Oyunun Amacı

Tabu oyunun amacı; tabu kelimelerinin (kartın üzerinde bulunan kelimenin altındaki 5 kelimeyi kullanmadan ana kelimeyi anlatmaktır. Yasaklı kelimeleri söyledğiniz zaman tabuda bulunan düdüğü duymanz an meselesi :)

3. Kum saatin çevrilmesiyle oyun başlar

1 takımdan kelime anlatıcı, diğer takımdan da kum saatini çevirici bir kişi seçilir. Ek olarakda  anlatıcının yanında karşı takımdan birisi bulunmalıdır. Yasaklı kelimeleri söyleyip söylemediği kontrol edilir. Edildiği an düdük sesinizi duymanız an meselesi..

İlk olarak destenin en üstündeki kart seçilir. Anlatıcı anlatmaya başlar. Aynı zamandada arka plan da kum saati işlemektedir. Pas geçildiği zaman veya yasaklı kelime söylendiği zaman o kart yerine bırakılıp başka kart alınır (kum saati dolana kadar )

 

4. İyi olan kazansın :)

Aynı işlemler karşı takım içinde geçerlidir. Ortada bulunan kartlar bitene kadar bu işlemler devam eder. Yüksek puan alan kazanır.

 

Yasaksız  kelimelerle oynadığınız düdük sesi duymayacağınız kazanacğınız bir oyun olsun :)

İyi eğleceler dileriz

2 oy
5 oy
2 oy
1 oy
0 oy
0 oy
1 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!