Şişe Çevirmece Nedir, Nasıl Oynanır?

Şişe çevirmece karşılıklı ve basit bir oyundur. Bilgi ya da fiziksel hareket alış verişi sağlanır.

Şişe çevirmece oyunu genellikle ergenlik sırası ya da sonrası oynanan bir oyundur. Bir grup gencin yuvarlak içinde oturması ile birlikte oynanır. Sıranız geldiğinde ise ya özel sırlarınızı ortaya sereceksiniz ya da istemediğiniz bir fiziksel işlem yapacaksınız. Genellikle birbirlerine yakınlık kurmak için kızlar ve erkeklerin oynadığı şişe çevirmece oyunu ufak çaplı bir çarkıfelek olarak da tanımlanabilir.

Doğruluk ve cesaretlik seçenekleri olan oyunda gençseniz, cesaret demişseniz ve çevrenizde akranınız bir karşı cins varsa büyük ihtimalle onu dudaktan öpmeniz istenecektir .

Şişe Çevirmece Nasıl Oynanır?

Şişe çevirmece oyunu 3 ve ya daha fazla oyuncu ile oynanır. Oyun için gerekli malzemeler bir şişe ve parlak beyinlerdir.

Toplanan oyuncular çember oluşturarak oturur ve şişe ortaya konur. Şişe en başta rastgele bir kişi tarafından çevrilir. Şişenin kapak tarafının gösterdiği kişiye soru sorulur ve şişenin arka kısmının gösterdiği kişi soruyu soracak olan kişidir. Arka kısımın gösterdiği kişi öncelikle ‘Doğruluk mu ?’ ‘Cesaretlik mi ?’ diye sorar. Cesaretlik denirse fiziksel birşeyler yapması istenir. Doğruluk denirse herhangi bir özel bilgi sorulur. Cevap verilmez ya da istenilen yapılmazsa tüm oyuncular aralarında bir ceza kararlaştırıp o kişiyi cezalandırır.

Şişe Çevirmece Soruları

Arkadaşlar arasında en çok oynanan oyunlardan olan şişe çevirmece, ya da diğer adıyla doğruluk mu cesaretlik mi oyununda sorulacak ilginç ve güzel soruları bulmak zordur. Aşağıda bu konuda yardımcı sorular bulabilirsiniz.

-Hayatta en çok güvendiğin kişi kim?
-En utanç verici anın?
-Bir sırrını açıkla.

0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy
0 oy

Ne Düşünüyorsun ?

RedElma.com'a Giriş Yapın
RedElma Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!