İzlenmesi Gereken En İyi Salgın Filmleri
Salgın günlerinde evde kalanlar için, salgınların korkunç boyutlarını gösteren en iyi salgın filmleri önerilerinde bulunduk.

Covid-19 salgınının şiddetini dünya genelinde artırarakdevam ettiği şu günlerde, salgınların hangi senaryolara ulaşabileceğini uçnoktalarda görmemize imkân tanıyan filmlere, izlenmesi gereken en iyi salgınfilmleri listemizde yer verdik.

28 Days Later

28 Days Later

2020 yapımı olan film, Londra merkezli ortaya çıkan birsalgını konu alıyor. araştırma merkezinde bulunan denek maymunların hayvansever eylemciler tarafından serbest bırakılmasıyla yayılmaya başlayan virüs,tüm dünyayı etkisi altına almıştır.

World War Z

World War Z

En iyi salgın filmleri arasında yer alan World War Z,başrolünde Brad Pitt gibi efsanelerin yer aldığı bir filmdir. İnsanların zombisalgını sebebiyle hayatta kalma mücadelesini, büyük bir heyecan içerisindeizleyeceksiniz.

Outbreak

Outbreak

1995 yapımlı filmde, Afrika’da görüldükten sonra hızlı birşekilde ABD’nin geneline yayılan bir salgın konu alınmaktadır. On binlerceinsanın ölümüne sebep olan salgın, ABD’de genelinde ekonomik krizlerinbaşlangıç noktası olmuştur.

The Happining

The Happining

Yaşanan sıra dışı doğa olayları, geniş kitlelere yayılan birsalgınında başlangıcı olmuştur. Konusu itibariyle bir kıyamet senaryosunuandıran film, 2008 yapımıdır.

Carriers

Carriers

Türkçe versiyonu “Veba” ismiyle yayınlanan en iyi salgınfilmleri arasındaki Carriers, Amerika genelinde ölümcül sonuçlara neden olanbir salgına karşı verilen ekip mücadelesini yansıtmaktadır.

Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995 yapımı olan salgın filmi, dünyanın sonunu getirebilecekbüyük bir salgının anlatıldığı ve birtakım gönüllü insanın bu salgına karşıverilen mücadelesini konu edinmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları